Altcoiny biją jak kolce Bitcoinów Ponad 10,000$.

Bitcoin przekroczył poziom 10.000 dolarów i zwiększył swoją dominację na rynku kryptokurrency do 61,4%. Cena złota kontynuowała swój bieg i wyznaczyła nowy, wszechczasowy haj w wysokości ponad 1.930 dolarów za uncję.

Bitcoin zaczął nabierać rozpędu wczoraj i odnotował wzrost swojej ceny powyżej pożądanego poziomu 10.000 dolarów. W tym samym czasie, złoto kontynuowało swój niedawny wzrost, wyznaczając nowy, wszechobecny haj.

Niektóre altcoiny wycofały się w ciągu ostatnich 24 godzin, pomagając Bitcoinowi odzyskać trochę utraconego gruntu.

Bitcoin Stoi powyżej 10 tys. dolarów.
Po tygodniach handlu w ograniczonym zakresie pomiędzy 9.000$ a 9.300$, Bitcoin w końcu się obudził. Ostatnie kilka dni są szczególnie pełne akcji.

Wczoraj, w kilku decydujących świecach, BTC wzrósł do 10.100 dolarów na niektórych giełdach. Niestety, impet nie był taki, że po 10.000 minutach powrócił do poziomu nieco poniżej $10.000. We wczesnych godzinach dzisiejszej sesji giełdowej cena Bitcoin Code zrobiła jednak kolejny krok w górę, tym razem bardziej zdecydowany, wyznaczając na Binance’u wysoki poziom 10.320$.

BTCUSD 5m. Źródło: TradingView .
To jest czwarta próba Bitcoin’a, aby odzyskać poziom 10.000 dolarów w tym roku. Jednak BTC nie był w stanie utrzymać swojego byka podczas pierwszych trzech razy w lutym, maju i na początku czerwca, i spadł prawie natychmiast.

Tobie też się może spodobać:
Czapka rynku kryptokurwalutowego traci 4 miliardy dolarów w godzinach, korekta czy zmiana?
Ethereum przewyższające 300 dolarów jako rekord dominacji Bitcoin’a co roku.
Bitcoin Surges do $9,500: Altcoin Season 2020 At Risk?
Z tygodniowym skokiem cen o 12%, BTC pokazał oznaki oderwania się od amerykańskich rynków akcji po kilku miesiącach naśladowania ich wzorców cenowych. Ma to miejsce po tygodniu strat dla wiodących indeksów, takich jak Nasdaq Composite, S&P 500 i Dow Jones Industrial Average (DJI).

Zmienne Altcoins

Rynek altcoinów znów podlega wahaniom. Najbardziej zauważalny zysk w ciągu ostatnich 24 godzin to Elrond, wzrost o prawie 40% do 0,025$. Terra zwiększyła również swoją wartość o dwucyfrowy procent – 12%.

Cena ETH od wczoraj wzrosła o 5%, osiągając poziom 327 dolarów i łączny tygodniowy zysk 38%.

altcoins_overview
Altcoins Heatmap. Źródło: Coin360.com
Jak widać na powyższym wykresie, silny ruch ceny Bitcoin’a miał negatywny wpływ na handel altcoinami z nim. Cały rynek krypto walutowy jest w kolorze czerwonym, co pozwoliło BTC zyskać ponad 1% całego rynku, przy wzroście jego wskaźnika dominacji do 61,4%.
W stosunku do USD, kilka altcoinów również odczuwa presję. Należą do nich Aave (-16,5), Band Protocol (-16,15), Swipe (-15,2), Synthetix Network (-13,8), Loopring (-13%), Aurora (-12,4%), Blockstack (-12,1%), Compound (-11,5%) i Ren (-10).

Spośród monet o większej kapitalizacji, Tezos i Stellar spadły o około 5,4%, a Chainlink o 7,5%.

Złoto ATH
I choć Bitcoin może oddzielać się od rynków giełdowych, jego wyniki wydają się być nieco podobne do wyników złota. Metal szlachetny również zwiększył swoją wartość – o 7% tylko w ostatnim tygodniu. Co więcej, kruszec rzeczywiście podążył za przewidywaniami Goldmana Sachsa i Petera Schiffa i przełamał swój wszechczasowy haj z 2011 roku w wysokości około 1.920 dolarów za uncję.

W niedzielę wieczorem, podczas azjatyckiej sesji giełdowej, cena spot najpierw przekroczyła ten poziom, po czym nastąpiły kolejne kontrakty terminowe na sierpień. W momencie pisania tych wierszy, złoto handluje po 1.933 USD.

XAUUSD 1h. Źródło: TradingView
Chociaż ten wzrost wydaje się dość imponujący, eksperci przewidują jeszcze jaśniejszą przyszłość dla ceny złota. Główny strateg rynkowy Bannockburn Global Forex, Mark Chandler, powiedział niedawno, że niskie stopy procentowe i zmniejszający się dolar mogą spowodować, że metal szlachetny wkrótce osiągnie poziom 2.000 dolarów, a nawet „2.500 dolarów może nie wydawać się nieracjonalne“.