Rok 2020 Był Rokiem, W Którym Finansowanie Bitcoinów Poszło Brrr

Rok 2020 Był Rokiem, W Którym Finansowanie Bitcoinów Poszło Brrr
Rok 2020 przyniósł napływ sponsorów dla programistów Crypto Engine open-source. Ale utrzymanie tego trendu w 2021 r. Jest naszym obowiązkiem.

Rok 2020 był niezapomniany, zwłaszcza dla Bitcoina. Aby pomóc naszym czytelnikom w upamiętnieniu tego roku, poprosiliśmy naszą sieć autorów o zastanowienie się nad kursami cenowymi Bitcoina, rozwojem technologicznym, rozwojem społeczności i nie tylko w 2020 roku, a także o zastanowienie się, co to wszystko może oznaczać dla 2021 roku. zbiór przemyślanych i dających do myślenia artykułów.

Kliknij tutaj, aby przeczytać wszystkie historie z naszej serii na koniec roku 2020

Ten rok był rokiem, którego nikt z nas wkrótce nie zapomni. Podczas gdy świat wydaje się chaotycznym miejscem, Bitcoin nadal znajduje swoje oparcie i pozostaje stabilny, nieustannie udowadniając, że krytycy się mylą, raz po raz.

Ale w tym roku wiele się zmieniło wokół Bitcoin. Nastąpiło trzecie zmniejszenie dotacji o połowę, otrzymaliśmy emoji z hashtagiem Bitcoin, a nasza ulubiona pomarańczowa moneta zyskała rosnącą akceptację wśród inwestorów instytucjonalnych . Ale jeden temat naprawdę dotknął mnie w tym roku: finansowanie deweloperów Bitcoin.

Chociaż nie jestem programistą, uważam ten temat za bardzo ważny w przyszłości. Chciałem więc skorzystać z okazji, aby nieco bardziej zagłębić się w to i jego historię.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest oprogramowanie typu open source. W końcu sam Bitcoin jest darmowym oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym (FOSS), do którego każdy może się przyczynić (i przeprowadzić audyt). Jest to ważny aspekt tworzenia naprawdę twardej i rzadkiej waluty cyfrowej. Skąd wiesz, co to właściwie jest, jeśli nie możesz tego publicznie skontrolować?

Ale kto utrzymuje to oprogramowanie? Kto pracuje nad kodem, na którym zbudowany jest Bitcoin?

Wszystkie wpisy możesz zobaczyć w Bitcoin Core GitHub ( https://github.com/bitcoin/bitcoin ). Piękno decentralizacji Bitcoina można również dostrzec w różnorodności jego twórców – jest otwarta dla wszystkich.

Finansowanie rozwoju firmy FOSS zawsze było trudną sytuacją. Wszyscy wiemy, jak ważne jest oprogramowanie, ale ze względu na jego otwarty i bezpłatny charakter nie ma zbytniej motywacji do jego finansowania. W końcu nie ma nic do sprzedania, Bitcoin jest darmowy dla każdego.

Ci, którzy rozumieją jego wagę, brali udział w finansowaniu deweloperów w przeszłości, ale w tym roku coś się zmieniło. W przeszłości większość finansowania pochodziła od małych grup lub organizacji (takich jak Blockstream, Chaincode, MIT itp.), Które bezpośrednio zatrudniały programistów.

2020: Rok stypendiów rozwojowych stał się fajny?

W tym roku widzieliśmy napływ deweloperów Bitcoin, którzy byli niezależnie finansowani poprzez dotacje lub sponsoring przez większe organizacje, takie jak Square Crypto , OKCoin , Kraken , BitMEX itp.

Coinbase i Gemini zaangażowały się również w finansowanie deweloperów w przyszłości, a projekty takie jak Brink będą rekrutować i szkolić nowych programistów, oferując jednocześnie możliwe dotacje doświadczonym współpracownikom.

Innym nowym miejscem wspierania współtwórców oprogramowania open source jest nowa funkcja „Sponsorzy” GitHub, ogłoszona w zeszłym roku. Osoby fizyczne mogą przekazywać darowizny bezpośrednio programistom, z powtarzającymi się płatnościami w celu wsparcia ich pracy nad Bitcoin Core lub innymi projektami. Bitcoindevlist.com to strona internetowa, która zawiera listę wielu indywidualnych programistów i ich środowisk z linkami do ich stron „GitHub Sponsors” lub integracji BTCPay Server w celu bezpośredniej płatności za pomocą bitcoin.

Wszystkie te wysiłki razem uczyniły w tym roku ważny krok naprzód w finansowaniu ważnej pracy współtwórców Bitcoin Core.